TYRIMAI IR PLĖTRA

Nuo pat bendrovės įkūrimo 1901 m. jos strategijos pagrindą sudaro inovacijos ir originalių vaistų molekulių tyrimai. Turėdama daugiau nei 1 000 žmonių, dirbančių tyrimų ir plėtros srityje, „Gedeon Richter“ yra svarbiausias farmacinių tyrimų ir plėtros centras Centrinės ir Rytų Europos regione. Kiekvienais metais į tyrimus ir plėtrą „Gedeon Richter“ grupė investuoja apie 10 % savo apyvartos.

Vaistų tyrimai ir plėtra apima tris strategines kryptis:

– originalių mažų molekulių tyrimus ir vystymą;

– rekombinantines biotechnologijas;

– generinių produktų kūrimą.

 

Originalūs vaistų tyrimai

Pastaruoju metu „Gedeon Richter“ originalūs vaistų tyrimai atliekami centrinės nervų sistemos ligų  srityje. Kompanija ypatingą dėmesį skiria pažinimo sutrikimų, autizmo, migrenos ir nutukimą gydančių preparatų kūrimui.

Labiausiai džiugina kompanijos originalių tyrimų rezultatas – antipsichozinis vaistas kariprazinas („Cariprazine“), skirtas šizofrenijos su vyraujančiais neigiamais simptomais gydymui. Vaistas JAV rinkai buvo pristatytas 2016 m. kovą.

Nuo 2010 m., bendradarbiaujant su anrine įmone Šveicarijoje, taip pat vykdomi originalūs ginekologinės terapijos tyrimai ir plėtra. Mūsų pagrindinė molekulė, naudojama ilgalaikiam simptominių gimdos miomų gydymui, yra ulipristalio acetatas („Esmya“).Ji ne tik efektyviai mažina kraujavimą, koreguoja anemiją, bet ir sumažina miomų bei gimdos tūrį, skausmą, taip pagerindama savijautą ir bendrą moters gyvenimo kokybę.

Biotechnologijos

Remdamasi per paskutinius 50 metų įgyta patirtimi klasikinės fermentacijos srityje ir molekulinės biologijos pažanga, bendrovė 2006 m. priėmė sprendimą kurti ir gaminti biotechnologinius vaistus. 2007 m. „Gedeon Richter“ kartu su „Helm AG“ Vokietijoje įkūrė „Richter-Helm Biologics“. 2012 m. šis investicinis  93,4 milijonų eurų projektas, skirtas biotechnologinių farmacinių produktų kūrimui ir gamybai, buvo sėkmingai baigtas.

Ilgalaikis kompanijos tikslas – sukurti visapusišką ir konkurencingą produktų liniją, papildančią asortimentą aukštos pridėtinės vertės produktais. Dvi tikslinės terapinės sritys yra onkologija ir imunologija.